Займатися спортом не просто корисно, а навіть життєво необхідно. Наприклад, біг - це фізична активність, яка позитивно позначається на здоров'ї і фігурі людини. Багато жінок вважають за краще займатися бігом, щоб скинути зайві кілограми, а чоловіки таким чином підтримують в тонусі свої м'язи.
Умовно біг поділяють на три види:
Біг на коротку, середню і довгу дистанції.
Залежно від ефекту: підтюпцем, інтервальний, спринтерський, фартлек.
Залежно від наявності або відсутності перешкод: кросовий, бар'єрний і з перешкодами.
Бігом займаються з кількох причин. Для підтримки здоров'я, позбавлення від зайвого жиру і просто заради приємного проведення часу. Але навіть незважаючи на користь бігу, починати такого роду фізичні заняття необхідно з урахуванням деяких правил. Як правильно бігати тим, хто ніколи раніше бігом не займався?
Правила для новачків: як бігати, щоб не нашкодити організму?
Новачкам не можна відразу ж бігти на довгі дистанції з перешкодами. Згідно з програмою Нью-Йоркського клубу бігунів, в перший тиждень потрібно просто вийти на вулицю і розігріти організм. Витратити на такий захід коштує не менше 5-10 хвилин. Після цього можна перейти безпосередньо до бігу. Дуже важливо знати, скільки треба бігати.
Спочатку бігти слід 1 хвилину, а потім близько 2-х хвилин йти пішки. Потім знову перейти до однохвилинному бігу і двохвилинному відпочинку у вигляді ходьби. Весь цикл необхідно повторити сім разів. Заняття, таким чином, займе 21 хвилину. Ще 7-10 хвилин потрібно витратити на ходьбу в спокійному ритмі, щоб організм прийшов в норму. Відповідно, перші заняття бігом у новачка повинні тривати близько 40 хвилин в день з частотою від 3 до 5 разів на тиждень.
Бігова доріжка - головна і необхідна альтернатива бігу на вулиці
Звичайно, такий розпорядок підійде тим людям, які мають достатньо часу. Однак робота і навчання не завжди дозволяють займатися бігом регулярно. Щоб все-таки займатися цим видом спорту в будь-який час, слід звернути увагу на бігові доріжки. Сучасні моделі відрізняються за формою, розмірами, опцій.
Сьогодні існують механічні та електричні тренажери для бігу. Перший вид доріжок оснащений датчиком довжини дистанції, таймером, лічильником калорій і пульсометром. Другий вид пристроїв може похвалитися великим набором параметрів. Наприклад, електрична бігова доріжка має кілька програм тренувань, режимів, навантажень. Деякі моделі йдуть в комплекті з ключами безпеки та іншими примочками, які необхідні для ефективного бігу в домашніх умовах.
Неважливо, будете Ви бігати на вулиці або будинку. Заняття бігом значно поліпшать Ваше фізичний і емоційний стан, допоможуть схуднути і підвищать настрій. Займайтеся бігом із задоволенням!