Перш за все, хотілося б все-таки відзначити, що одним з найбільш корисних не тільки для створення красивої фігури, але і для всього організму в цілому, видів спорту досі залишається біг. Адже в ході таких занять прекрасно працюють всі групи м'язів, розвиваються серцева, дихальна і судинна системи організму, крім того тренуються витримка, витривалість і самоконтроль.
Ну а про боротьбу з зайвими кілограмами і говорити нічого – біг є першим і найефективнішим жіросжігателем!
Отже, коли з усіма незаперечними достоїнствами пробіжок ми ознайомилися, можна визначитися і з найбільш зручними способами їх здійснення. На жаль, далеко не всі і не завжди можуть вийти на ранкову або вечірню пробіжку, причин на те багато: хтось постійно зайнятий роботою або домашніми справами, хтось просто не може встати раніше, а часом і погода буває, м'яко висловлюючись « нельотної ».
Але в наше століття високих технологій все більше людей віддають перевагу заняттям на тренажерах, в теплі і затишку, незалежно від примх погоди і часу доби. Відвідувати тренажерний зал або займатися вдома – це індивідуальний вибір кожної людини, але не варто забувати і про правильно підібраному обладнанні. Вибір доріжки – справа серйозна і відповідальна. Існує чимало факторів, але для багатьох людей все ж визначальним залишається ціна бігової доріжки.
Існують механічні ( найбільш доступні, без додаткових функцій ) і електричні доріжки. Останні, як правило, користуються більшою популярністю серед споживачів і їх можна розділити на кілька основних класів: економ – такі мають зазвичай мінімальний набір функцій, відносно невелике ( 30-33 см ) бігове полотно і найскромнішу ціну.
Далі слід аматорський клас. У таких тренажерах вже є певна кількість програм для тренувань, і навіть можливість їх створення, бігове полотно, як правило, становить 37-39 см, і стоять вони вже трохи дорожче. Наступний клас – Hi-End – в цілому практично аналогічний аматорському, за винятком збільшеного ( 45-50 см ) полотна для бігу і отже більш солідної вартості.
І нарешті останні – найбільш потужні, дорогі і функціональні – професійні бігові доріжки. Такі тренажери передбачають постійний контроль над пульсом спортсмена, завдяки чому бортовий комп'ютер самостійно підбирає оптимальну для організму навантаження. Отже, ми визначилися, що вибір тренажера в основному залежить від бажаного типу приводу ( механічний або електричний ), розміру бігового полотна і способу зміни навантаження.